Karjeras izglītība

karjeras pedagoģe Sigita Skrabe

Konsultāciju laiki

 P. -

O. 9:00 – 16:00

T. 9:30 – 15:30

C. 9:00 – 16:00

P. 9:30 – 15:30

sigita.skrabe[at]valmiera.edu.lv

Skolas karjeras pedagogs nodrošina skolēniem dažādas karjeras iespējas gan skolā, gan ārpusskolas. Palīdzot skolēniem pašattīstīties, izprast sevi un novērtēt savas stiprās un vājās puses. Motivē un palīdzē izpētīt dažādas karjeras iespējas gan Latvijā, gan pasaulē.

ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitātes

Pašvaldības informācija par karjeras izglītības projektu: Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs

Absolventu turpmākā izglītība un nodarbinātība pēc pamatizglītības ieguves

Absolventu turpmākā izglītība un nodarbinātība pēc vidējās izglītības ieguves

Interneta adreses, kurās var atrast informāciju par profesijām un mācību iestādēm

Aktivitātes

2022./2023.m.g.

Rīgas Tehniskās universitātes nodarbība

1.februārī mūsu ģimnāzijā viesojās Rīga Tehniskās universitātes pārstāve Rita Bībere, kura pastāstīja par studiju iespējām RTU, īpaši Cēsu filiālē. Pirms nodarbības skolēni komandās veica praktisku uzdevumu - no dažādu formu koka klucīšiem bija jāuzbūvē tornis. Uzvarētāju komanda uzcēla 77cm garu torni un balvā ieguva krūzītes no RTU. Liels paldies Ritai Bīberei par viesošanos mūsu skolā un interesanto nodarbību!

2021./2022.m.g.

Valsts izglītības attīstības aģentūra 2021. gada 4. novembrī plkst. 11.00 organizē tiešsaistes jaunatnes forumu “Zinātne mums apkārt 360°”. Forumā skolēniem un plašākai sabiedrībai būs iespēja iepazīties ar Latvijas jauno zinātnieku pētījumu rezultātiem, gūt lielāku izpratni par zinātnieka profesiju, kā arī mūsdienu zinātnes nozīmi un ietekmi Latvijā un pasaulē.

Forumu varēs vērot PostDoc Latvia Facebook profila lapā un VIAA YouTube kanālā. Pasākumu vadīs radio pieci.lv ētera personība, viens no Radio Pieci raidījuma “Rīta Radio” un labdarības maratona - projekta “Dod Pieci” vadītājiem, kā arī LTV1 raidījuma “Ķepa uz sirds” aizkadra balss – Magnuss Eriņš.

Foruma programma ir pieejama šeit.


29.oktobrī norisināsies ikgadējā Iedvesmas konference  jauniešiem #UzdrīkstiesUzvarēt tiešraidē no plkst. 10:00 līdz 14:00.

Lai iedvesmotu jauniešus apgūt dzīvei noderīgas prasmes un motivētu domāt par savu ceļu biznesā, ar saviem stāstiem iedvesmos spilgtas un veiksmīgas Latvijas personības. 

Konferences programma lejuplādējam TE


No 11.oktobra līdz 15.oktobrim notika ikgadējā Karjeras nedēļa.

Karjeras nedēļas mērķis:

#KarjerasNedēļa2021 diskusijā vecākiem kopā ar Riga TechGirls vadītāju Annu Andersoni noskaidrojām, vai tehnoloģijas mūsdienās ģimenēs ir draugs vai ienaidnieks un kā atbalstīt bērnus tādu nozaru iepazīšanā, kas pašiem vecākiem nav tuvas un pazīstamas. ( https://youtu.be/ygiQV5OQN_0 )

#KarjerasNedēļa2021 izskaņā vidusskolēniem un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem bija iespēja izmēģināt savus spēkus jauniešu ideju hakatonā “Manas karjeras kods”, meklējot atbildes un piedāvājot risinājumus, kā ar mūsdienu tehnoloģiju sniegtajām iespējām efektīvi. ( https://youtu.be/ASP5JrScKG0 )

27.septembrī 10.b klases jaunieši, kuri apgūst uzņēmējdarbības virziena programmu apmeklēja uzņēmumu SIA “Balansa dēlis”, kas atrodas Cēsu novada, Stalbes pagastā.  Jauniešiem bija iespēja uzzināt, kādām prasmēm, iemaņām un rakstura īpašībām ir jāpiemīt uzņēmējam. Uzņēmuma īpašnieki dalījās arī savā veiksmes stāstā, kā divi jauni cilvēki no Rīgas var uzsākt veiksmīgu biznesu laukos, ārpus lielpilsētas. Noslēguma jauniešiem tika dota iespēja izmēģināt praktiski ražotos balansa dēļus.

2020./2021.m.g.

Banku augstskolas tiešsaistes nodarbība 12.klašu skolēniem

14.un 21.janvārī visiem divpadsmito klašu skolēniem bija iespēja piedalīties Banku augstskolas tiešsaistes nodarbībā, kuru vadīja asociētā profesore Līga Peiseniece. Tēma: “Kā mainās darba vide un kādas būs nākotnes profesijas”.

Jaunieši iepazīst studiju iespējas Rīgas Stradiņa Universitātē

11.decembrī notika tiešsaistes nodarbība 10.-12.klašu skolēniem sadarbībā ar pārstāvjiem no RSU.

Ar interesantu un aizraujošu stāstījumu par studijām šajā augstskolā dalījās trīs studenti, kuri mācās medicīnas un tiesību zinātnes fakultātēs. Studējošie jaunieši atzina, ka gatavoties studijām ir kā gatavoties ilgam ceļojumam. Mūsu skolas jaunieši tika iepazīstināti ar visām studiju programmām, kuras var apgūt RSU, ārpusstudiju aktivitātēm, kāda ir studiju vide.

Jaunieši pēc nodarbības atzina, ka ir interesanti ieklausīties dažādos padomos, pieredzē, kas varētu arī viņiem pašiem turpmāk noderēt, kad tie plānos savas turpmākās studiju gaitas.

Jaunieši iepazīst studiju iespējas medicīnas nozarē

1.decembrī notika tiešsaistes nodarbība sadarbībā ar RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas pārstāvēm tiem 10.-12.klašu skolēniem, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar medicīnu.

Nepilnas stundas garā nodarbībā jauniešiem bija iespēja uzzināt par koledžas studiju programmām: farmācija, ārstniecība, ārstnieciskā masāža, zobārstniecība, māszinības. Jaunieši uzzināja arī interesantus faktus par mediķu darbu, piemēram, ka ārsta palīgs vidēji diennaktī dodas uz 20 izsaukumiem un nobrauc 250 km, savukārt, zobārsta asistents vidēji dienā sniedz atbalstu un palīdzību 9 pacientiem.

Koledža piedāvā modernas un mūsdienīgas mācību telpas, aprīkojumu. Ir iespēja arī darboties studentu pašpārvaldē, kā arī doties pieredzes apmaiņā uz citām valstīm.

Nodarbības noslēgumā juniešiem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas, ko tie guvuši no šīs nodarbības. Trīs precīzāko atbilžu autori saņēma pārsteiguma balvas no koledžas.


29.oktobrī, Valmierā svinīgi tika atklāts karjeras materiālu resurss www.karjerasmateriali.lv. Tiešsaistes resurss ir vērtīgs dažādu materiālu, metožu, ideju apkopojums, kas būs noderīgs ikvienam, kam aktuāli karjeras jautājumi. Karjerasmateriali.lv ir Valmieras Attīstības aģentūras dāvana Latvijai Karjeras nedēļā.

Karjerasmateriali.lv apkopo ļoti plaša spektra informāciju. Resursā speciālisti, pedagogi, vecāki un jaunieši var atrast materiālus darbam stundās un tematiskajās nodarbībās, materiālus profesiju un darba tirgus iepazīšanai, metodiskos materiālus karjeras attīstībai un testus par karjeras izvēli, personību, interesēm. Noderīgas būs idejas karjeras pasākumiem, informācija par ekskursijām un radošo darbnīcu iespējām, kā arī informācija par iespējām sadarbībai ar uzņēmumiem un darba devējiem. Resursā apkopoti arī likumi, noteikumi un stratēģijas, kas saistītas ar karjeras attīstības atbalstu, kā arī pieejamas saites uz citiem noderīgiem resursiem.

2019./2020. m.g.

24.februārī 12.klašu skolēniem bija tikšanās ar START STRONG pārstāvi Andri Ahromkinu, kas vadīja nodarbību “Veiksmīga karjera darot savu sirdslietu”. Nodarbības laikā skolēni uzzināja, kādi ir modeļi un instrumenti veiksmīgas karjeras veidošanai. Nodarbības laikā tika analizēts, kas ir “karjera” un kas ir “veiksmīga karjera”. Skolēniem bija iespēja pašiem rast atbildes uz jautājumiem: kas ir mans patiesais aicinājums, kāda ir mana sapņu profesija, kurā nozarē es būsu veiksmīgs u.c.

Nodarbības noslēgumā katrs no skolēniem izstrādāja rīcības plānu savas karjeras izveidē, kā arī guva skaidrāku priekšstatu kā virzīties uz savu sapņu profesiju.

Sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001

10.februārī skolā viesojās pārstāve no Rīgas Biznesa skolas, kura vadīja divas nodarbības 11.-12.klašu skolēniem. Pirmās nodarbības laikā jauniešiem tika dota iespēja mazu lietu pārvērst lielā biznesā. Meistarklasē tika sniegti teorētiskie un praktiskie piemēri. Otrās nodarbībās laikā jauniešiem bija iespēja iegūt nelielu ieskatu biznesa pasaulē un iejusties reālā dzīves situācijā, kur ir nepieciešama spēja ātri reaģēt un loģiski formulēt savas domas. Iespēja pārbaudīt savas spējas strādāt komandā, rast veiksmīgus biznesa risinājumus un domāt ārpus ierastajiem rāmjiem. Jaunieši pēc nodarbībām atzina, ka tas ir bijis liels devums viņu turpmākajai karjeras izvēlei.

6.decembrī skolā viesojās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pedagogi-karjeras konsultanti, kuri dalījās pieredzes apmaiņā.

3.decembrī skolā viesojās pārstāve no organizācijas “Dream Foundation”, lai 11.-12.klašu skolēniem sīkāk sniegtu informāciju par studiju iespējām ārzemēs.

Karjeras nedēļas ietvaros, 7. un 14. oktobrī, 7.klašu skolēni, improvizācijas aktieru-K-komandas vadībā izspēlēja aizraujošu spēli “karjeras puzli”, ar kuras palīdzību tika informēti par dažādām profesijām un tām nepieciešamajām prasmēm, kā arī aktualizēta jauniešu savlaicīga un apzināta tālākās izglītības un karjeras izvēle. Pasākuma laikā tika attīstīta prasme darboties komandā kopēja uzdevuma veikšanā.

Sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001

2018./2019.m.g.

29.aprīlī devīto klašu skolēniem notika lekcija/ meistarklase -MANS PERSONĪGAIS ZĪMOLS, kuru vadīja komunikācijas arhitekte Ilze Rassa.

Skolēni uzzināja, kas ir personīgais zīmols un tā attīstības priekšnoteikumus, kā zīmols atšķiras no reputācijas, cik liela nozīme ir vienotam stilam. Nodarbība pilnveidoja skolēnu prasmes, kā sevi vislabāk prezentēt, pārliecību par savām spējām un varēšanu, lai uzvarētu konkursos, darba tirgus konkurencē un projektos.

Noslēgumā skolēni atzina, ka nodarbība bijusi ļoti vērtīga un noderīga. Iegūtās prasmes varēs izmantot lietderīgi savā mācību procesā.

Sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001

23.aprīlī skolā viesojās Liepājas pilsētas skolu pedagogi-karjeras konsultanti. Valmieras Attīstības aģentūras vadītāja Ilze Eglāja iepazīstināja ar pilsētas karjeras attīstības stratēģiju, savukārt, pašvaldības karjeras projekta koordinatore Inga Savicka dalījās pozitīvā pieredzē ar realizētajiem karjeras izglītības pasākumiem.

Noslēgumā kolēģēm tika dota iespēja aplūkot skolas renovētās telpas.

12.b klases jaunieši 1.martā devās uz Rīgu, izstāžu centru Ķīpsalā, lai piedalītos ikgadējā karjeras izglītības  pasākumā “Skola 2019”. Pasākums pulcē tūkstošiem jauniešu no visas Latvijas un piedāvā plašu, kvalitatīvu informāciju par mācībām Latvijā un ārzemēs.

Sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001

22. martā skolā viesojās Swedbank pārstāve Dana Videmane, lai 11.c un 11.d klasei novadītu ekonomikas stundu. Skolēniem bija iespēja iejusties bankas kredītkomitejas speciālistu lomā. Mācību stundas laikā skolēni apguva tematu par aizdevuma veidiem un izzināja kreditēšanas procesa principus. Jauniešiem tika dota iespēja iepazīties ar vairākiem reāliem gadījumiem, kuros bankas klienti lūdz aizņēmumu, veica aprēķinus, izvērtēja situācijas, lai pieņemtu un pamatotu lēmumu par aizņēmuma piešķiršanu.

9.b un 11.c klases jaunieši 5.martā devās karjeras izglītības ekskursijā uz  “Lidosta Rīga”. Ekskursijas laikā bija iespēja iepazīties ar lidostas vēsturi, tās attīstību, aviosabiedrībām, maršrutiem un citu ar lidojumiem saistītu informāciju. Tikām iepazīstināti ar pilota un stjuartes profesijām, kādas ir izglītības iespējas, atalgojums un darba iespējas.

Sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001

16.aprīlī Valmieras kultūras centrā norisinājās tālākizglītības diena, kurā piedalījās izglītības iestādes no visas Latvijas-tehnikumi, koledžas, vidusskolas, ģimnāzijas, profesionālās skolas un augstskolas. Arī mēs piedalījāmies šajā pasākumā, lai jauniešus iepazīstinātu ar mūsu skolas izglītības programmām, daudzveidīgām iespējām, interešu izglītību. Šogad mūsu īpašā “odziņa” bija skolas renovētās telpas. Jauniešu interese bija liela. Potenciālos 10.klases skolēnus gaidīsim skolā 14. maijā, kad norisināsies atvērto durvju aktivitātes.

21. februārī 12.c un 12.d klases skolēni devās izzinošanā karjeras izglītības eksursijā uz AS Madara Cosmetics un Dailes teātri.

Madara Cosmetics jaunieši tika iepazīstināti ar mūsdienīgu, veiksmīgu un stabilu uzņēmuma ikdienu. Skolēniem bija iespēja redzēt, kā notiek ražošanas,pildīšanas, iesaiņošas process. Īpaši interesanti bija redzēt, kā klātienē darbu veic ķīmīķes, kuras testē dažādas vielas, smaržu savienojumus. Kosmētikas uzņēmumā tiek pārstāvētas dažādas profesijas, sākot no tehniskā darbinieka līdz pat uzņēmuma vadītajam, īpašniekam.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Dailes teātri. Šoreiz gan neskatījāmies kādu teātra izrādi, bet iepazinām teātra aizkulises un tajā darbojošās, esošās profesijas. Mums bija īpaša veiksme, jo uz mirklīti satikām un pāris vārdus pārmijām ar aktrisi Dārtu Danēviču. Teātris viss ir vienots veselums, katrai profesijai ir sava nozīmīga loma-aktierim, režisoram, mākslinieciskam vadītāajm, grimmētājiem, frizieriem, izrādes vadītājiem. Interesanti, ka teātrī ir savs kurpnieks, šuvējas.

Skolēni atzina, ka eksursija bijusi ļoti interesanta un noderīga. Īpaši tāpēc, ka divpadsmitajiem priekšā grūtais izvēles laiks, kurp doties mācīties tālāk, kādu nākotnes profesiju izvēlēties.

Sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001

15. februārī skolā viesojās Swedbank pārstāve Līga Mellēna, lai 11.a un 11.b klasei novadītu angļu valodas stundu. Skolēni, iejūtoties karjeras konsultanta lomā, apguva tematu par nākotnes darba tirgu. Jaunieši tika iepazīstināti ar nākotnes profesiju izaicinājumiem un diskutēja par dažādām prasmēm, kas jāattīsta jau šodien, lai nākotnē veiksmīgi darbotos profesijās, kas šobrīd vēl nemaz neeksistē. Tika pārrunātas tādas prasmes kā IT kompetence, sadarbība, emocionālā inteliģence, adaptēšanās spēja un citas.

7. februārī mūsu skolā viesojās vides stiliste Baiba Prindule-Rence, lai iedvesmotu 9.-12.kl.skolēnus par veiksmīgu karjeras izvēli. Baiba dalījās savā pieredzē par savu izglītības ceļu, par to, kā meklējusi pareizo un interesējošo profesiju.

Viņa ir apguvusi psiholoģiju, žurnālistiku un teātra režiju, bet visu skaisto iemācījusies pati, ar visaugstāko atbildību izturoties pret visu vizuālo. Sarunā tika akcentēts, ka ļoti nozīmīgi ir apgūt valodas, jo valodu zināšanas atver daudzu iespēju ceļus, kā arī ir lielākas iespējas iegūt kārdinošāku profesiju.

Jaunieši pastāstīja par saviem nākotnes nodomiem un plāniem. Jauniešiem bija pašiem iespēja izveidot savus terārijus, kur guva jaunu praktisko pieredzi. Vides stiliste iedvesmoja jauniešus ar devīzi:”Galvenais ir darīt!”

Sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001

16. janvārī mūsu skolā viesojās Rīgas Ekonomikas augstskolas pirmā kursa studentes Rūta Ozoliņa un Laine Beriņa, lai 12.klašu skolēniem pastāstītu par studiju iespējām šajā augstskolā.Nodarbības laikā jaunieši uzzināja, ka mācības notiek angļu valodā. Lai iestātos augstskolā, ir nepieciešams nokārtot iestājpārbaudījumus loģikā, angļu valodā un matemātikā. Pamata specialitātes ir ekonomikas, finanses, mazumtirdzniecība. Mācību procesā tiek apgūtas prasmes, kas svarīgas mūsdienu darba tirgū, piemēram, komunkācija, kapacitāte, komandas darbs, atbildība, līderība, emocionālā inteleģence u.c. Jaunieši ļoti augstu novērtē citu pieredzi. Kā meitenes atzina, tad mācības augstskolā prasa daudz, bet tikpat daudz tiek dots pretī. Studenti ir no dažādām valstīm. Ir iespēja arī doties pieredzes apmaiņas programmās uz Eiropu, Honkongu, Koreju, Argentīnu vai ASV. Ir iespēja arī darboties studentu pašpārvaldē. Studiju maksa ir augsta, tomēr pēc studiju absolvēšanas ir iespēja atrast ļoti labi atalgotu darbu, kas kompensē šos izdevumus.

Mūsu skolas 12.klašu jauniešiem ļoti patīk šāda veida nodarbības, kad ir iespēja uzzināt studentu pieredzi par attiecīgo augstskolu.

10. janvārī skolā notika Starptautiskā konsultāciju centra “Kalba” seminārs par karjeru un studiju iespējām ārzemēs. “Kalba” pārstāvis Marks Aleksandrs Krontāls, izglītības ārzemēs konsultants, ar 12.klases skolēniem pārrunāja ar karjeras lēmumu pieņemšanu saistītus jautājumus un informēja par iespējām studēt ārzemēs.

Uzsākot interesēties par studijām ārzemēs, viens no pirmajiem jautājumiem, pie kā visbiežāk apstājas jaunieši, ir valsts izvēle. Kura valsts būs piemērotākā? Vai es varēšu tajā iedzīvoties? Kur sastapšos ar mazāku kultūršoku? Kādā valodā norisinās studijas? Vai es varēšu strādāt no mācībām brīvajā laikā? Šie ir tikai daži no jautājumiem, kurus sev uzdod topošie studenti. Viņu vecāki, savukārt, aizdomājas par praktiskām lietām, piemēram, dzīves dārdzību ārzemēs un drošības jautājumiem. Strādājot ar Lielbritānijas, Nīderlandes un Dānijas augstskolām, “Kalba” konsultanti ir uzkrājuši plašas zināšanas par šiem jautājumiem, un palīdz atrast piemērotāko risinājumu.

2017./2018.m.g.

15. maijā 11.kl.skolēni devās ekskursijā uz Draugiem Group biroju, lai smeltos idejas, iedvesmu veiksmīgākai savas karjeras izvēlei.

Bijām patīkami pārsteigti par laipno sagaidīšanu. Izbraucām agri no Valmieras, lai savlaicīgi nokļūtu Rīgā,  tikām pacienāti ar rīta kafiju, lai atmostos un spirdzinošām sulām un dzērieniem, jo diena bija jau no rīta tveicīga un silta.

Draugiem group pārstāvē Elīna mūs iepazīstināja ar uzņēmuma produktiem, veiksmes stāstiem. Interesanti, ka atklāja mums ne tikai pozitīvos piemērus, bet dalījās arī pieredzē, kas varbūt nav bijusi tik veiksmīga. Uzzinājām, kādas profesijas šajā uzņēmumā tiek pārstāvētas, kādām īpašībām jāpiemīt, lai varētu kļūt par šī uzņēmuma darbinieku. Jaunieši tika iedvesmoti, jo Draugiem group uzņēmums atklāja, ka arī šeit, Latvijā ir izaugsmes iespējas jauniešiem. Ar lielu gribasspēku, neatlaidību var sasniegt lielus mērķus un panākumus.

Noslēguma jauniešiem bija iespēja spēlēt dažādas spēles. Jāakcentē, ka Draugiem group birojs atšķiras no ierastā tipa birojiem. Tas ir moderns, mūsdienīgs, tur valda radoša, draudzīga atmosfēra.

Dienas noslēgumā apmeklējām arī Ķemeru Purva laipu. Saelpojāmies svaigu gaisu, guvām iekšējo mieru un harmoniju, jo tur valda īpašs miers, klusums un var izbaudīt Latvijas skaisto dabu.

Sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001

17. aprīlī Valmieras kultūras centrā notika karjeras izglītības pasākums-Lielceļš pēc pamatskolas. Tā bija iespēja pamatskolēniem iegūt vienkopus informāciju par tālākizglītības iespējām. Arī mūsu skola tika pārstāvēta šajā pasākumā. Jauniešiem bija liela interese par skolas piedāvātajām izglītības programmām, pasākumiem un interešu izglītību.

27.martā Valmieras Pārgaujas ģimnāzija notika ikgadējais karjeras atbalsta pasākums-Veru durvis uz augstskolu. Karjeras diena notika vairākos posmos: plkst.11.00 un 13.00 norisinājās dažāda veida nodarbības un lekcijas, tad skolas vestibilā pasākuma atklāšana, skolas gaiteņos varēja iepazīties ar augstskolu pārstāvjiem, bukletiem, informāciju, uzdot jautājumus pasniedzējiem, studentiem. Uz šo karjeras dienu bija ieradušies vairāk nekā 30 dažādu augstskolu un koledžu pārstāvji no Rīgas, Ventspils, Rēzeknes, Daugavpils, Liepājas. Prieks, ka katru gadu aizvien vairāk šajā karjeras dienā redzami skolas absolventi, kuri katrs pārstāv savu izvēlēto augstskolu vai koledžu. Nodarbību piedāvājums bija gana plašs un daudzveidīgs. Ikviens varēja atrast sev piemērotu un interesantu lekciju, nodarbību. Tās ietvaros notika nodarbība-PROFESIJA-UZTURA SPECIĀLISTS, 9.-12.klašu skolēniem. Nodarbību vadīja pārstāves no organizācijas “OnPlate”. Skolēni iepazina tuvāk profesiju uztura speciālists, kur šāda veida profesiju var apgūt, kādas zināšanas nepieciešamas, lai studētu un iegūtu šādu profesiju.

Skolēni tika iepazīstināti ar daudzveidīgu informāciju par neveselīgu uzturu, kā arī uzzināja, ka var našķoties veselīgi. Noslēgumā katram bija iespēja piedalīties praktiskā meistarklasē, kurā gatavoju populāros un zināmos, veselīgos dzērienus-smūtijus.

Sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001

22.martā  notika karjeras izglītības atbalsta pasākums-KĀ VARU BŪT VEIKSMĪGS DARBA TIRGŪ, 10.klašu skolēniem. Pasākumam bija divas daļas. Pirmajā daļā skolēni lasīja savus zinātniski pētnieciskos darbus psiholoģijā, savukārt, otrajā daļā ar pasniedzēju Zintu Bisenieci izspēlēja dažādas metodes, spēles par savu paštēlu un tā nozīmi darba tirgū, sabiedrībā. Skolēni atzina, ka ir ieguvuši ļoti daudz vērtīgu un noderīgu informāciju, par kuras nozīmi līdz šim nebija aizdomājušies, cik tas varētu būt nozīmīgi. Nodarbības laikā daudz uzdevumu bija jāveic praktiski, tādā veidā analizējot sevi, savas spējas, dotumus, mērķus un lēmumus.

Sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001

21.martā  notika karjeras izglītības pasākums-KĀ VEIKSMĪGĀK ATRAST SAVU ES, 10.klašu skolēniem, kuru vadīja Biodanza skolotāja, trenere Saiva Brūdere-Ruska. Šāda veida metode dod iespēju skolēniem iepazīt darba pasauli, mācīties pieņemt pareizus lēmumus un veicot pašvērtējumu attiecībā uz profesijas izvēli.

Skolēniem šāda veida metode bija sveša. Sākotnēji tie atzina, ka bija grūti atraisīties un sekot līdzi treneres norādījumiem. Arī kautrīgākie un pasīvākie skolēni atzina, ka šāda veida nodarbība palīdzēja gūt vairāk pārliecību par sevi un savām spējām, iepazīt tuvāk savus klasesbiedrus un saliedēt klases kolektīvu.

Kopumā nodarbība noritēja pozitīvā gaisotnē, kurā katrs skolēns guva lielāku pārliecību par sevi un savu nākotnes ceļu.

21.februārī 10.d klases devās uz Rīgu, RTU Dizaina fabriku, lai iepazītos ar tās darbību, telpām un dažiem no īstenotajiem produktu un izstrādes projektiem. Skolēniem bija iespēja piedalīties praktiskajā lāzergriešanas darbnīcā, kur katrs  pēc sava veidota dizaina, izveidoja atslēgas piekariņu. Sajūsmu radīja iepazīšanās un demonstrācijas par 3D modelēšanu un 3D izdrukas iespējām produktu dizainera vadībā.

Sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001

16. janvārī skolā viesojās PRAKSE.LV pārstāvis, mūsu skolas absolvents Kristaps Bērziņš, kurš tikās ar 12.kl.skolēniem. Skolēni uzzināja par portāla piedāvājumiem,  kuras augstskolas ierindojas topos. Kristaps aicināja skolēnus atrasts savu sirds profesiju, izklāstīja dažādus interesantus un noderīgus padomus par darba interviju, kā arī skolēniem pašiem bija iejusties darba meklētāja lomā. Daži skolēni bija ļoti ieinteresēti un vēlējās pārstāvim uzdot individuāli savus jautājumus par nākotnes profesiju.

15.janvārī Swedbank finanšu eksperti Adriāna Kauliņa, Evija Kropa un Reinis Jansons vadīja mācību stundas, skolu programmas ietvaros-DZĪVEI GATAVS 11.kl.skolēniem. Skolēniem tika sniegts ieskats dažādas finašu nozares profsijās un deva iespēju iejusties bankas speciālista lomā. Šādas mācību stundas dod iespēju skolēniem attīstīt 21.gs.kompetences, kā, piemēram, finanšu pratību, sadarbības un komunikācijas prasmes.

10. janvārī 7.līdz 9.kl. skolēniem tika piedāvāta izglītojoša lekcija un meistarklase-NO HOBIJA LĪDZ UNIKĀLIEM SASNIEGUMIEM. To vadīja pārstāve no Learn IT, Linda Sinka, kura skolēnus iepazīstināja ar inženiera un programmētāja profesijām, kādas prasmes, iemaņas tām ir nepieciešamas, kā arī kur un kāda izglītība vajadzīga, lai apgūtu minētās profesijas. Skolēni uzzināja, cik plašas un daudzveidīgas darba iespējas tiek piedāvātas šīm divām profesijām. Noslēgumā skolēni veica praktisku uzdevumu un varēja iejusties programmētāja lomā.

Sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001

10.janvārī 11.klašu skolēniem notika nodarbība par mērķu plānošanu-VEIDO DZĪVI, NEVIS KARJERU. Nodarbību vadīja, skolas absolvente, Jauniešu akadēmijas lektore Dace Briede-Zālīte. Dace aicināja skolēnus izvērtēt un apzināties, ka katram ir sava sirds profesija. Lai dzīvē kaut ko spētu spētu sasniegt, ir jātic saviem sapņiem un mērķiem. Skolēni katrs izveidoja savu mērķu karti, kas deva iespēju izvērtēt savu nākotnes aicinājumu profesiju pasaulē.

Sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001

24.novembrī 8.klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt “Tehnobuss“, kurā atrodas mobilā demonstrāciju laboratorija.

Apmeklējums notika sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001

6.novembrī 10.kl. skolēniem notika tikšanās ar Rīga TV 24 vadītāju un skolas absolventu Aivi Ceriņu.

Tikšanās notika sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001