VPVĢ viesojas detektīvi

Publicēts 16/05/2022

Kurš gan nepazīst Šerloku Holmsu, Erkilu Puaro, Miss Mārplu, Megrē vai Teo un Pogu! Viņi ir tikai daži no pasaulslaveniem detektīviem, kuri ik dienu atrisina noslēpumainus notikumus un atrod vainīgo.

7.c un 7.d klašu skolēni literatūras stundu laikā iejutās detektīvu lomā un radīja paši savu detektīvstāstu, ar kuru uzstājās “Detektīvu konferencē 2022”.

Šerloks Holmss konferences laikā atklāja, ka kādas pilsētas grāmatnīcā nejauši uzieta neparasta grāmata – katrs, kas tai tuvojas, tiek zibenīgi ierauts tās lappusēs, un pilsētā jau pazuduši visi literatūras skolotāji un bibliotekāri. Šīs noslēpumainās lietas atrisināšana Šerlokam prasījusi ne mazums pūļu.

Savukārt Erkils Puaro konferencē pastāstīja, kurš Bekingemas pils apsardzes maiņas laikā karalienei nozadzis kroni, kā arī pavēstīja, ka sadarbojies ar Šerloku Holmsu, jo divas galvas gudrākas nekā viena.

Detektīvu konferencē Latviju pārstāvēja Teo un Poga, kuri šoreiz pastāstīja nevis par kāda mākslas darba pazušanu, bet gan par to, kā viņiem izdevies atrast vainīgo kādā skolā, kurā no vērtēšanas skalas pazuduši visi desmitnieki.

Jāpiebilst, ka detektīvu konferences laikā norisinājās arī spraiga sižeta notikumi, jo detektīvs Megrē aizturēja kādu zagli, kurš slepus bija nozadzis kādam iedzīvotājam naudasmaku.

Detektīvu konferences dalībnieki atzīst, ka liela nozīme lietas atklāšanā ir detaļām un lieciniekiem.

Sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotāja

Vineta Zēģele