Mūsu skolēni Eiropas parlamentā Strasbūrā

Publicēts 27/03/2023

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija jau vairākus gadus ir "Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu" dalībskola. Dalība programmā dod iespēju skolēniem vairāk uzzināt par parlamentāro demokrātiju Eiropā, Eiropas savienības vēsturi un vērtībām. Būtisks ieguvums ir iespēja piedalīties un organizēt ar Eiropas savienības tematiku saistītus pasākumus.

Euroscola projekta ietvaros seši VPVĢ skolēni šī gada 28.februārī apmeklēja Eiropas Parlamentu Strasbūrā, Francijā. Skolēni varēja iejusties deputātu lomā, līdzdarbojoties lielajā sēžu zālē. Bija iespējams diskutēt, izteikt savu viedokli, kā arī piedalīties reālā balsošanā, izmantojot deputātiem paredzēto aprīkojumu. Skolēnu vērtējumā Eiropas Parlamentā pavadītā diena bija nozīmīga un paliks atmiņās ilgu laiku. Arī brauciens uz Strasbūru bija aizraujošs un interesants.