Mēs kopā Eiropas nākotnei

Publicēts 21/10/2022

Laikā no 11.10.-18.10. Valmierā un Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā viesojās vācu skolēnu grupa no Gīterslo Januša Korčaka vispārizglītojošās skolas. Tikšanās notika Erasmus+ projekta ”Mēs kopā Eiropas nākotnei” ietvaros. Projekta koordinators ir jauniešu apmaiņas organizācija Droste Haus no Ferlas (Verl, Vācija).

Pasākumiem bagātajā nedēļā vācu skolēni kopā ar VPVĢ skolēniem meklēja kopīgo un atšķirīgo jauniešu dzīvē , apmeklēja Daibes atkritumu šķirošanas poligonu, iepazina Valmieras tehnikumu, kur piedalījās dažādās darbnīcās. Bez tam skolēni pabija Valmieras novada domē, kur tikās ar Valmieras novada domes priekšsēdētāju Jāni Baiku. Jaunieši piedalījās gan bruņinieku spēlēs Valmieras novadpētniecības muzejā, gan mācījās dažādu instrumentu spēli Yamaha mūzikas skolā, gan sportoja un spēlēja boulingu. Neaizmirstams bija baleta izrādes apmeklējums Nacionālajā Operas un baleta teātrī Rīgā. Visur grupu pavadīja Latvijas brīnišķīgā rudenīgā daba un oktobrim neraksturīgi siltais laiks.

Projektu noslēdzām ar kopīgu vakaru skolas svinību zālē, kur skolēni stāstīja par saviem iespaidiem Latvijā, kopīgi dejoja, skatījās fotoprezentāciju un pārbaudīja savas zināšanas viktorīnās par Vāciju un Latviju.

Šādu projektu devums ir nenovērtējams- jaunieši mācās komunicēt ar citu valstu vienaudžiem, paplašina savu redzesloku un skatījumu uz pasaules notikumiem, kā arī attīsta savas sociālās kompetences un svešvalodu zināšanas.