Tu esi Latvijas dārgums!

Publicēts 10/02/2023

Atzīmējot Dzimtās valodas dienu (21.februāris),  Latviešu valodas aģentūra izdevusi skolēnu radošo darbu grāmatu „Tu esi Latvijas dārgums”, kurā apkopoti 2022.gadā nosūtītie bērnu un jauniešu jaunrades darbi.

Konkursā „Tu esi Latvijas dārgumsˮ piedalījās 848 skolēni no Latvijas un latviešu skolām pasaulē, un  grāmatā „Tu esi Latvijas dārgumsˮ atrodami arī 2022./2023.mācību gada Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas skolēnu darbi.

Mūsu skolas skolnieces Sabīne Saulīte un Estere Laurenova kā Latvijas dārgumu uzskata latviešu tautas deju tradīcijas, savukārt Paula Purava uzsver, ka  mūsu tautas spēks rodas, dziedot tautasdziesmas. Par latviešu tautas tradīcijām – saulgriežiem- savas pārdomas paudusi Patrīcija Laurenova, kura uzskata, ka tradīcijas vieno gan ģimeni, gan latviešu tautu. Aļesja Kovaļova savā jaunrades darbā atklāj mākslas un latviešu valodas dārgumus, kas ir mūsu mantojums, saudzējams un pilnveidojams.

Latviešu valodas aģentūras projektu vadītāja Velga Līcīte-Meldere novēl: „Lai prieks lasīt, prieks ieraudzīt vērtības mums apkārt un lai esam lepni par savu tautu, valsti un valodu!”

Grāmatu elektroniski šķirstāmā formā atrodama Latviešu valodas aģentūras mājaslapā sadaļā „Grāmatas: e-grāmatas” (https://valoda.lv/gramatas/e-gramatas/).

latviešu valodas un literatūras skolotāja Vineta Zēģele