Interešu izglītība

Jauktais koris “Pārgauja”

VPVĢ jauktais koris “PĀRGAUJA” sasniedzis rekordlielu dziedātāju skaitu – šobrīd 53 jaunieši diriģenta Imanta Toča vadībā mērķtiecīgi gatavojas XII Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētkiem un koru modelēšanas koncertam Cēsu pils parkā, kurā pirms Dziesmu svētkiem satiksies un sadziedāsies Vidzemes skolu kori.

Kora repertuārs ir skanīgs un daudzveidīgs, un ikviens dziedātājs var parādīt savas vokālās spējas un dotības. Apgūtais repertuārs – grūts, bet jauniešiem interesants: Jānis Aišpurs, Renārs Kaupers „Tavs karogs”, l.t.dz. Pētera Plakida apdarē „Tumša nakte”, Raimonds Pauls, Aspazija „Aicinājums”, Imants Kalniņš, Viktors Kalniņš „Dziesma par jautājumu”, Raimonds Pauls, Ojārs Vācietis „Tu esi”, Mārtiņš Brauns, Rainis „Saule, Pērkons, Daugava”, Jānis Strazds, Jānis Peters „Zaļā zeme”, Raimonds Pauls, Knuts Skujenieks „Dziedāt visai pasaulei” un daudzas citas dziesmas.

Nākotnē koris iecerējis veidot draudzību ar Madonas Valsts ģimnāzijas kori un piedalīties viņu veidotajā Latvijas valsts ģimnāziju koru sadziedāšanās pasākumā, brīvdabas koncertā “No Gaiziņa Latviju redzot”, kā arī piedalīties kādā Eiropas koru festivālā.