Interešu izglītība

12.klašu teātris

IZRĀDE “Apfelstrudel”

Tas nekas, ka pasauli 2021.gadā pārņēmusi pandēmija. Žetona izrāde notika un to var noskatīties šeit.

DZEJAS IZRĀDE “Pie visa vainīgs Herberts!”

2020.gada Žetona vakara izrāde sastāv no dzejoļiem. Es zinu, skan briesmīgi. Kurš lasa dzeju, bet vēl jo vairāk – labprātīgi vēlas klausīties amatieros, kuri to runā?

Parastā sarunvaloda bez rīmēm ir neintelektuāla, plebejiska un primitīva. Tas ir tāpat kā ēst maizi bez sviesta, skatīties mūzikas video ar izslēgtu skaņu vai ēst apelsīnu, no kura izspiesta visa sula. Cik ilgi gan mēs varam runāt tieši un saprotami, bet tāpat neko nepateikt? Viens dzejolis ir daudzreiz saturīgāks par visiem vārdiem, ko pasakām dienas laikā kopā!

Skeptiķiem ir jāsaprot, ka tā ir izrāde, nevis daiļrunātāju konkurss. Ir sižets, pārdzīvojums, sviests un humors. Atliek tikai brīnīties, cik lokana var būt dzeja! Galvenais stāsts ir par puisi, kurš gatavojas eksāmeniem. Tādā gadījumā varētu padomāt, ka izrāde ir ļoti skumja, jo grāmatas + vidusskolnieks = asaras. Taču ne šajā gadījumā. Izrāde vairāk ir semi parodija par reālo dzīvi, bet, ja ieklausīsieties dzejā un brīnumainā kārtā to uztversiet, – arī emocionāls pārdzīvojums.

Keitija Bārbale – 12.c (2020.g.)


Būt vai nebūt – tāds ir jautājums. Mūsuprāt, atbilde izrādē saklausāma arī šajās dziesmās:

  • “Diva Song” (no k/f “Piektais elements”),

  • “Let It Go” (no filmas “Ledus sirds”) (ķīniešu orķestra izpildījums),

  • H.Laurijs “Unchain My Heart”,

  • “Pink Floyd”, “Another Brick in the Wall” (Karaliskā filharmoniskā orķestra veikums),

  • Dons “Kolekcionārs”,

  • Dž. Džoplina “Mercedes Benz”,

  • ,E. Grīgs “In The Hall of The Mountain King”,

  • Ž. Ofenbahs “Bacarolle” (A. Ņetrebko un E. Garančas izpildījumā).

Pirmizrāde – 2020.gada 29.februārī.


IZRĀDE “LILIOMS” (patiess stāsts)

Nesteigsimies kļūt pieauguši, pārnopietni un bezgalīgi pareizi, bet, atzīstot savus trūkumus, vainas un īpatnības, skatīsimies uz pasauli tādu, kāda tā īstenībā ir. Šajā izrādē centāmies darīt tā, lai vēl pēc pāris gadiem skatītāji varētu teikt: “Kas ir mīlestība? Nu gan pajautāji. Zini, 2019.gada Žetona vakara izrādes veidotāji to mēģināja saprast. Pajautā viņiem. Vai labāk sameklē ierakstu. Viņi, iespējams, zina.”

Režisors Krišjānis Salmiņš

Skatītājus bez ziediem zālē neielaiž. Mietpilsoņiem biļetes divreiz dārgākas. Izrādē nesmēķē un netiek izmantoti dzīvnieki vai bērni.

Pirmizrāde – 2019.gada 6.aprīlī.

IZRĀDE „UGUNS UN NAKTS, NAKTS, NAKTS… ”

Pēc Raiņa lugas motīviem, sagaidot Latvijas simtgadi

Gaidot Latvijas simtgadi un gatavojoties savam Žetona vakaram, 2018.gadā 12.klašu skolēni režisora, Valmieras Drāmas teātra aktiera Krišjāņa Salmiņa vadībā iestudēja Raiņa lugas „Uguns un nakts” fragmentu—stāstu par Lāčplēša mīlestību pret savu tautu un pienākumu atgriezt to Tēvzemē—Latvijā.

Kad ieradāmies uz izrādes pirmo mēģinājumu jeb pirmo tikšanos, mūsos valdīja dažādas emocijas—bailes, uztraukums, ziņkārība, bet galvenais—vēlme piedalīties, darīt. Un mēs šobrīd neko nenožēlojam—ne to, ka gājis kā pa celmiem, ne to, ka nezin cik reižu esam nokaitinājuši režisoru ar neierašanos, tekstu nezināšanu…

Par spīti tam, ka bijuši brīži, kad vēlējāmies padoties, šobrīd esam lepni par paveikto—iznākums, mūsuprāt, ir grandiozs. Mēs esam iepazinuši teātri no citas puses. Tāpēc milzīgs paldies režisoram Krišjānim Salmiņam par pacietību un darbu ar mums!

2018.gada 12-tie

Pirmizrāde – 2018.gada 10.februārī.