Bibliotēka

Skolas bibliotekāre

Sandra Gredzena

Bibliotēkas darba laiks

P. 8:00 – 16:00

O. 8:00 – 16:00

T. 8:00 – 16:00

C. 8:00 – 16:00

P. 8:00 – 16:00

sandra.gredzena[at]valmiera.edu.lv

Plakāts no Facebook @KristinesPasakuSkolaUnBrinumDarbnica

Skolas avīze “Pēda”

  • 1.numurs (2022.gada decembris)

  • Redakcija: Samanta Markus, Līva Lizete Glāzere, Undīne Oliņa

    • Galvenā redaktore: Līva Lizete Glāzere

    • Ilustratore: Ance Spolīte

    • Galvenā korektore un konsultante: Sandra Gredzena

    • Sazinies ar mums: peda.avize@gmail.com

ARHĪVS

avize-PĒDA.pdf

Noderīgi

Aktivitātes

2022./2023.m.g.

No 14. līdz 20.novembrim notika Ziemeļvalstu literatūras nedēļa. Šogad tajā piedalījās VPVĢ 7.a un 7.b klases skolēni, kuri tika iepazīstināti ar Ziemeļvalstīm, rakstniekiem un viņu literārajiem darbiem.

2022.gada tēma - "Daba Ziemeļvalstīs".

2021./2022.m.g.

2020.gada aprīlī VPVĢ 11.a klases skolniece Anna Emīlija Ozerinska piedalījās patriotiskās dzejas konkursā “Latvija, cik daudz Tev vēlos teikt!” un kļuva par vienu no uzvarētājām.

2022.gada aprīlī tika saņemta galvenā balva - lidojums uz Briseli un tikšanās ar EP deputāti Inesi Vaideri.

15.februārī noslēdzās 2021.gada programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ). Lasīšanā un balsojumā visaktīvākie bija 7.c klases skolēni.

Aleksandram Čakam - 120. Ar A. Čaka dzeju un 8.klašu skolēnu vizuālajiem dzejoļiem skolā tika atzīmēta dzejnieka 120 gadu jubileja, sveikti konkursa uzvarētāji.

Paldies par sadarbību vizuālās mākslas skolotājai Andai Zīvertei!

14.janvārī 11.b klases skolēni tikās ar 2009.gada absolventi Kristīni Lubāniņu (Voroņinu), kas pastāstīja par savu ceļu no skolas sola līdz grāmatai.

Šī gada Draudzīgā aicinājuma akcijā Kristīne ir pirmā, kas dāvina skolai savu debijas romānu "Karma atlikumu neizdod".

Decembrī visās 7.klasēs notika iepazīšanās ar Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas (BJVŽ) 2021.gada kolekciju un grāmatu prezentācijas.

17.decembrī 7.c klases komanda (audz. Ilze Melne) piedalījās LNB rīkotajā izglītojoši izklaidējošajā tiešsaistes viktorīnā „Ziemassvētki kanonā”, kas veltīta Latvijas kultūras kanona tēmām.

26.novembrī notika tikšanās ar rakstnieku un dzejnieku Andri Akmentiņu, kas prezentēja savu jaunāko grāmatu "Meklējot Ezeriņu".

Šogad arī mūsu skola piedalās lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ), tāpēc ikviens ir aicināts izvēlēties 6 savam vecumam atbilstošas grāmatas, izlasīt un novērtēt tās, aizpildot anketu!

Kādas ir 2021.gada grāmatas, var uzzināt gan skolas bibliotēkā, gan internetvietnē - https://lasamkoks.lv/lat/bernu_un_jauniesu_zurija/2805-bernu-jauniesu-un-vecaku-zurijas-2021-gada-gramatu-kolekcija

2020./2021.m.g.

Novembrī Latviešu valodas aģentūra izsludināja ikgadējo skolēnu radošo darbu konkursu. Šoreiz tēma bija „Mans grāmatplaukta stāsts”.

Sagaidot Starptautisko dzimtās valodas dienu 21.februārī, tika paziņoti konkursa uzvarētāji. No iesūtītajiem 658 literārajiem darbiem 3.vietu 10.-12.klašu grupā ieguva VPVĢ 12.a klases skolnieks Daniels Kevins Berkans.

Pavasarī Preiļu Galvenā bibliotēka rīkoja patriotiskās dzejas konkursu “Latvija, cik daudz Tev vēlos teikt!”, kurā piedalījās arī VPVĢ 11.a klases skolniece Emīlija Anna Ozerinska.

Lāčplēša dienā tiešsaistē notika konkursa noslēguma pasākums. Konkursam tika iesniegti 98 darbi, no kuriem 53 dzejoļi publicēti grāmatā, starp tiem arī Emīlijas Annas dzejolis. Viņa ir arī viena no labākajām autorēm, kas piedalījās dzejnieka Aivara Eipura meistarklasē, saņems gan grāmatu, gan citas dāvaniņas, kā arī EP deputātes Ineses Vaideres sarūpēto galveno balvu – kopā ar bibliotekāri Sandru Gredzenu ceļojumu uz Briseli (kad normalizēsies situācija ar Covid-19).

17.septembrī Dzejas stundā ar VPVĢ 10.a klases skolēniem tikās dzejniece Tamāra Skrīna.

2019./2020.m.g.

11.martā notika dzejas draugu tikšanās DZEJĀ un DZIESMĀ.

Janvārī notika radošo darbu konkurss „Annai Saksei – 115. ZIEDI.” Konkurss notika 3 kategorijās: “Zīmējums”, “Fotogrāfija” un “Literārs darbs”. 14.februārī skolas vestibilā tika atklāta labāko darbu izstāde un tika apbalvoti konkursa uzvarētāji. Balvu saņēma arī 10.c klase, kas bija visdāsnākā Draudzīgā aicinājuma akcijā.

4.decembrī notika Valmieras bibliotēkas organizētais seminārs izglītības iestāžu bibliotekāriem.

2018./2019.m.g.

No 2018.gada aprīļa līdz 2019.gada martam skolā notika renovācija, un mācības notika 7 dažādās vietās Valmierā. Skolas bibliotēka tikmēr bija iekārtota un savas funkcijas veica skolas mazajā sporta zālē un īstajās telpās atgriezās 2019.gada rudenī. Tika iegādāti mobilie plaukti, kā arī jauni grāmatu daleņi – paldies par atbalstu skolas absolventam Edvīnam Danovskim!

Konkursā “Uzdāvini savas skolas bibliotēkai 100 jaunas grāmatas!” no VPĢ piedalījās 11.b klases skolnieks Ričards Edijs Štibe (eseja “Pasaule bez drukātām grāmatām”)

un 12.b klases skolnieks Andris Kārkliņš (foto stāsts par M.Bērziņa romānu “Svina garša”).

22.novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika noslēguma pasākums un finālistu apbalvošana.

https://www.manabiblioteka.lv/konkursa-par-100-gramatam-skolas-bibliotekai-uzvarejusi-erglu-vidusskola/