Bibliotēka

Skolas bibliotekāre

Sandra Gredzena

Bibliotēkas darba laiks

P. 8:00 – 16:00

O. 8:00 – 16:00

T. 8:00 – 16:00

C. 8:00 – 16:00

P. 8:00 – 16:00

sandra.gredzena[at]valmiera.edu.lv

Skolas bibliotekāre komplektē bibliotēkas daiļliteratūras un mācību grāmatu fondu, informē par jaunākajām grāmatām un dažādiem konkursiem, palīdz skolēniem orientēties grāmatu klāstā.

Bibliotēkas lietošanas noteikumi

Plakāts no Facebook @KristinesPasakuSkolaUnBrinumDarbnica

Avīze “Pēda”

  • Redakcija: Ričards Edijs Štibe, Anna Luīze Kaužēna, Karalīne Jukuma, Daniels Cars, Sabīne Toča

  • Ilustrācijas: Līna Krista Neļķe

  • Korektore: Sandra Gredzena

  • Galvenais redaktors: Daniels Kevins Berkans

  • Sazinies ar mums: peda.avize@gmail.com

  • 1.numurs (2019.gada decembris)

  • 2.numurs (2020.gada februāris)

  • 3.numurs (2020.gada oktobris)

Noderīgi

2021./2022.m.g.

Šogad arī mūsu skola piedalās lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ), tāpēc ikviens ir aicināts izvēlēties 6 savam vecumam atbilstošas grāmatas, izlasīt un novērtēt tās, aizpildot anketu!

Kādas ir 2021.gada grāmatas, var uzzināt gan skolas bibliotēkā, gan internetvietnē - https://lasamkoks.lv/lat/bernu_un_jauniesu_zurija/2805-bernu-jauniesu-un-vecaku-zurijas-2021-gada-gramatu-kolekcija

2020./2021.m.g.

📚Grāmatu lasīšana ir piemērotākais veids, kā kaut uz mirkli atraut domas no darbiem un satraukumiem. 12.b klase lasa un iesaka grāmatas arī citiem, sagatavojot reklāmas:

Spied šeit, lai skatītu vairāk!

Novembrī Latviešu valodas aģentūra izsludināja ikgadējo skolēnu radošo darbu konkursu. Šoreiz tēma bija „Mans grāmatplaukta stāsts”.

Sagaidot Starptautisko dzimtās valodas dienu 21.februārī, tika paziņoti konkursa uzvarētāji. No iesūtītajiem 658 literārajiem darbiem 3.vietu 10.-12.klašu grupā ieguva VPVĢ 12.a klases skolnieks Daniels Kevins Berkans.

Pavasarī Preiļu Galvenā bibliotēka rīkoja patriotiskās dzejas konkursu “Latvija, cik daudz Tev vēlos teikt!”, kurā piedalījās arī VPVĢ 11.a klases skolniece Emīlija Anna Ozerinska.

Lāčplēša dienā tiešsaistē notika konkursa noslēguma pasākums. Konkursam tika iesniegti 98 darbi, no kuriem 53 dzejoļi publicēti grāmatā, starp tiem arī Emīlijas Annas dzejolis. Viņa ir arī viena no labākajām autorēm, kas piedalījās dzejnieka Aivara Eipura meistarklasē, saņems gan grāmatu, gan citas dāvaniņas, kā arī EP deputātes Ineses Vaideres sarūpēto galveno balvu – kopā ar bibliotekāri Sandru Gredzenu ceļojumu uz Briseli (kad normalizēsies situācija ar Covid-19).

17.septembrī Dzejas stundā ar VPVĢ 10.a klases skolēniem tikās dzejniece Tamāra Skrīna.

2019./2020.m.g.

11.martā notika dzejas draugu tikšanās DZEJĀ un DZIESMĀ.

Janvārī notika radošo darbu konkurss „Annai Saksei – 115. ZIEDI.” Konkurss notika 3 kategorijās: “Zīmējums”, “Fotogrāfija” un “Literārs darbs”. 14.februārī skolas vestibilā tika atklāta labāko darbu izstāde un tika apbalvoti konkursa uzvarētāji. Balvu saņēma arī 10.c klase, kas bija visdāsnākā Draudzīgā aicinājuma akcijā.

4.decembrī notika Valmieras bibliotēkas organizētais seminārs izglītības iestāžu bibliotekāriem.

2018./2019.m.g.

No 2018.gada aprīļa līdz 2019.gada martam skolā notika renovācija, un mācības notika 7 dažādās vietās Valmierā. Skolas bibliotēka tikmēr bija iekārtota un savas funkcijas veica skolas mazajā sporta zālē un īstajās telpās atgriezās 2019.gada rudenī. Tika iegādāti mobilie plaukti, kā arī jauni grāmatu daleņi – paldies par atbalstu skolas absolventam Edvīnam Danovskim!

Konkursā “Uzdāvini savas skolas bibliotēkai 100 jaunas grāmatas!” no VPĢ piedalījās 11.b klases skolnieks Ričards Edijs Štibe (eseja “Pasaule bez drukātām grāmatām”)

un 12.b klases skolnieks Andris Kārkliņš (foto stāsts par M.Bērziņa romānu “Svina garša”).

22.novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika noslēguma pasākums un finālistu apbalvošana.

https://www.manabiblioteka.lv/konkursa-par-100-gramatam-skolas-bibliotekai-uzvarejusi-erglu-vidusskola/

2017./2018.m.g.

2018.gada Draudzīgā aicinājuma akcijā skolas bibliotēka tika papildināta ar daudzām jaunām grāmatām. Visdāsnākā šajā akcijā bija 8.a klase.

Saldo balvu saņem klases audzinātāja Anda Asafreja.

Trešdien, 31.janvārī, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā ciemojās Latvijas Radio 1 žurnālisti Toms Treibergs un Svens Kuzmins. Viņu veidoto raidījumu par mūsu skolu varēja noklausīties raidījumā “Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru” 3.februārī, plkst. 15.35 ēterā vai arī pēc tam internetā http://lr1.lsm.lv/lv/lr1/raidijumi/cienijamie-lasitaji/

15.novembrī skolā notika 7.-8.klašu konkurss “Ziemeļvalstu labirinti” un zīmēšanas konkurss “A.Lindgrēnas grāmatas”.

2.novembrī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 8.b klases skolēni un franču valodas pulciņa dalībnieki Valmieras Integrētajā bibliotēkā tikās ar grāmatas “14-14” autoriem Silēnu Edgāru un Polu Beornu (Francija).

21.septembrī Dzejas dienā Pārgaujas ģimnāzijā viesojās Jānis Tomašs (krāj. “Melnie darba cimdi”).

2016./2017.m.g.

14.novembrī VPĢ norvēģu klases skolēni piedalījās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas pasākumā Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā.

Dzejas dienā 15.septembrī Pārgaujas ģimnāzijā viesojās dzejnieces, rakstnieces, dramaturģes un aktrises Madara Rutkēviča un Agnese Rutkēviča (pazīstama arī kā Anna Foma).