"Latvijas skolas somas" aktivitātes

Publicēts 29/12/2021

2021./2022. mācību gada 1.semestrī Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas skolēni iesaistījās dažādās programmas “Latvijas skolas soma” aktivitātēs.

Pie 7. klašu skolēniem mācību priekšmeta “Teātra māksla” ietvaros skolā viesojās Horeogrāfu asociācija ar improvizācijas teātra praktisko nodarbību “Mana runa pārliecina”. Vadītāji Dzintars Rožkalns un Krišjānis Berķis iesaistīja skolēnus un kopā spēlēja improvizācijas teātra tehnikas. 10.klašu skolēni "Teātra mākslā" klausījās Liepājas teātra mācībizrādi "Kā top izrāde?".

Nodarbību "Lidojošo ezeru teika: pasaka vai vēstures avots" literatūras stundas ietvaros 9.klašu skolēniem vadīja Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka muzeja darbinieki.

10.b un 11.b klašu skolēni šogad izmēģināja Mākslas izglītības centra "Trīs krāsas" nodarbību "Dizains pilsētā" mācību priekšmeta “Dizains un tehnoloģijas” satura apguvei.

Savukārt 11.d klases skolēni septembrī viesojās Mazās Brīnumzemes centrā uz nodarbību "Pašu veidota Latvija". Bet, kamēr teātrī viesoties nedrīkst, tikmēr 12.klases izvēlējās noskatīties teātra izrāžu ierakstus - Jaunā Rīgas teātra izrādi "Vectēvs" un Latvijas Nacionālā teātra izrādi "Svina garša".

Jauna un interesanta izrādes forma skolēniem šķita "Istabas teātra" interaktīvā izrāde "Klusētāji - ekrānā", kurā skolēni varēja izvēlēties, vai sekot līdzi aktierim vai tomēr "palikt klasē". Šo izrādi noskatījās 6 mūsu skolas klases, un lielākā daļa no viņiem nolēma nesekot aktierim, bet palikt klasē un vērot, kas notiks tālāk.

Mūzikas un klases stundu ietvaros gada noslēgumā skolēni ar skolotājiem kopīgi skatījās Melngalvju nama digitālo norisi – koncertu “DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY un LudwigVanRammstein”, kas deva iespēju iepazīt starpžanru mūziku. Skolēni bija pārsteigti, ka ir tāds mūzikas žanrs, kā arī uzzināja jaunus faktus gan par Bēthovenu, gan Čaikovski.

Tāpat literatūras un klases stundu laikā mūsu skolas skolēni ir iepazinušies ar jaunākajām latviešu kino filmām: "Bedre", "Es esmu šeit", "Mans mīļākais karš", "Romeo n` Džuljeta" un "Sapņu komanda 1935".

Paldies programmai "Latvijas skolas soma" par iespēju iepazīt daudzveidīgo Latvijas kultūru!